| Mariuss32 a întrebat:

Cum pot instala la Minecraft 1.8 forge și optifine(să le am pe amândouă odată).

Răspuns Câştigător
| AnimeDrawer a răspuns:

Iti downloadezi forge pentru 1.8 si il instalezi. gata? bun. dupa iti downloadezi optifine pentru 1.8 dar SA NU IL INSTALEZI! acum scrie in run %appdata% si da enter. deschide folderul. minecraft. cauta folderul mods (daca nu il ai fa-l tu). pune optifine-ul in folderul mods. BUM! ai forge SI optifine de-o data! daca vrei sa mai pui si alte moduri, faci acelasi lucru dar daca vrei sa pui moduri pentru alta versiune, asigura-te ca modurile de 1.8 nu se afla in folderul mods. trebuie sa fie moduri doar de o singura versiune ca sa mearga.