| smecheru000 a întrebat:

Cum pot sa descarc minecraft pe tableta. MA disperat jocul asta la cât e de super astept raspunsurile.

10 răspunsuri:
| Asami a răspuns:

Pai presupun ca ai Android... Cauti varianta pentru Android pe internet(pe calculator), conectezi tableta prin USB si descarci fisierul. Eu asa mi l-am luat avand in vedere ca nu am net pe tableta. Apropo, versiunea de Minecraft pentru tableta/smartphone se numeste Minecraft PE (Pocket Edition) si ca sa nu te joci mereu pe aceeasi harta iei nume de harti de pe linkul pe care o sa ti-l pun si scrii numele la World Generator Seeds (asta cand intri in joc si dai nume lumii pe care o creezi).
http://www.ifans.com/forums/threads/minecraft-pe-seeds-that-work.363850/
Ti-as da si link-ul de unde sa downloadezi jocul dar din pacate as incuraja pirateria;)

| smecheru000 explică (pentru Asami):

Ms foarte mult

Si jocul nu e demo nu

| smecheru000 explică (pentru Asami):

Ms foarte mult

Si jocul nu e demo nu da unde dau sa il descarcă

| smecheru000 explică (pentru Asami):

Dau dincolo de piraterie damil

| Liviu_Baican_1976 a răspuns:

Eu am descrcat maicraft scrie maicraft si apoi scrie harcor asta a fost prezentrea lui mario

| Flame_Vlad_1989 a răspuns:

Am minecraft pe tableta si te pot ajuta

1. intra pe www.aptoide.com

2. dai click install aptoide

3. dupa aceea asteapta putin

4. apasa download dupa ce ai citit ce ar putea provoaca aplicatia dar nu se intampla nimic

5. asteapta pentru download

6. intalare efectuata si te poti bucura de aplicatie

fii atent iti trebuie wifi pentru toate lucrurile astea

urmeaza minecraft la download

1. sa instalat aplicatia acum cauta minecraft pocket edition la orice versiune

2. cand nu a gasit nimica apasa pe search on web

3. gaseste minecraft pe

4. cand ai gasit aplicatia apasa download si iti da direct la aplicatie si da yes la you like to download minecraft pocket edition

5. daca vrei poti pastra dar nu firma ci acel om sa vezi ce jocuri a bacat pe aptoide

6. asteapta download accepta tot si dupa ce s-a terminat downloadarea cu minecraft pe savureazo

| Tudose_Madalin_2000 a răspuns:

La mine pe tableta am minecraft pe si nu pot aprinde bomba ca re se numeste tnt

| Barbustelian a răspuns:

Daca il vrei pe gratis scrie la magazin play official minrcraft pros instaleazo intra in ea(o sa iti apara revlama ignpro si astrapta)gata te poti juca

| Ghinea_Ion_1979 a răspuns:

Nu știu sa descarc minicraft

| Oprica_Cristina_2000 a răspuns (pentru Flame_Vlad_1989):

După ce am apăsați pe instalați îmi zice " aplicația nu este instalata". De ce?