| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi fac un screensaver la laptop? Stiam inainte sa fac dar acum nu.Se facea cu doua prorame. Unul sa transformi fisierul sau obiectul in alt format iar alt program ca sa il faci screensaver. Vreau screensaver sa fac dintr-un videoclip pe care il am.Atuncivazusem un turtorial in engleza.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Screensaver-urile sunt programe ca oricare numai ca in loc de extensia EXE au SCR insa sunt facute in asa fel incat sa fie in fullscreen si in momentul in care misti mouse-ul sau apesi un buton de pe tastatura sa se inchida. programe sunt o gramada de facut screensaver-uri insa depinde ce vrei sa le faci. gasesti o gramada aici http://www.softpedia.com/get/Authoring-tools/Screensaver-Tools/ si gratis si shareware