| QAlessia a întrebat:

Cum reinstalez windows? ceva tutorial

2 răspunsuri:
| luc a răspuns:

Trebuie sa ai un cd cu windows si cd-key(adica codulul) trebuie sal pui in cd-rom si sa repornesti pc, normal dupa aceia inainte de a se incarca windowsul iti va apare ceva in engleza de genul"doriti sa deschideti cd " dai enter si se va incarca 1 min apoi alegi partitia in care vrei sa pui sa se instaleze windowsul de preferat in aia in care l-ai avut de prima data dupa ce se incarca fisierele pe disc isi va da automat restart
o sati apra cateva ferestre prntre acestea o sa trebuiasca sa inserzi cd-heyul...
sper ca ai inteles...cai cam mult de explicat., plz funda
succes!winking

| N3X7 a răspuns:

Pai mai intai de toate asigurate ca na'i ceva important pe C sau pe ce partitie vrei tu sa instalezi win
apoi bagi CD in CD-rom si dai restart
si de cand incepe sa se deschida dai F8 sau F10 pentru bios sau del
apoi astepti sa faca primi pasii si dupa iti apare pe ce partitie vrei sa instalezi
alegi partitia si dai F si o formatezi dupa se pun fisierele
apoi o sa'si dea un restart si o sa trebuiasca sa astepti cca 40min
:p sper ca ai inteles cevawinking