| Gabriel123Gaby a întrebat:

Cum sa ma fac admin pe serverul meu de counter strike? dau fundaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| ChangeName a răspuns:

Faci in felul urmator:
Intri in server. cstrike, addons, amxmodx, configs si gasesti acolo "users.ini"
Acolo vei trece adminul in felul urmator:
1) Pe parola si nick:
Vei avea 8 ghilimele ("), intre primele doua vei trece nick-ul adminului intre urmatoarele vei pune parola cu care se va conecta adminul, intre urmatoarele ii vei trece accesele (flagurile) flagul pentru detinator (cel mai mare grad depinde de plugunul who.amxx) este (abcdefghijklmnopqrstu) [Fara paranteze] si intre ultimile ghilimele vei trece litera a (asta doar in cazul adminului pus pe nick si parola, daca dai admin pe steamid sau ip e diferit)
Exemplu:
"ChangeName" "123456asdfgh" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"
Adica: "ChangeName" fiind nick-ul adminului, "123456asdfgh" fiind parola cu care se va conecta, "abcdefghijklmnopqrstu" accesele de la admin (In cazul acestor flaguri are gradul maxim) si "a" asta insemnand ca este admin pe parola si nick.
Pentru a te conecta cu adminul scrii in consola inainte setinfo _pw parola, sau poti modifica din amxx.cfg
2) Admin pe adresa ip:
La adminul pe ip vei avea tot 8 ghilimele, intre primele treci adresa ip a adminului, in urmatoarele ghilimele nu treci nimic, in urmatoarele treci flagurile (accesele) iar in ultimele "de"(de data asta nu mai trecem "a")
Exemplu:
"86.104.19.121" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "de"
3)Pe steam id:
Vom avea tot 8 ghilimele, intre primele trecem steamid al adminului, in urmatoarele tot nimic, in urmatoarele flagurile iar in ultimele "ce"
Exemplu: "STEAM_0:0:123456" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "ce"
Cam atat.
Eu zic ca este mai usor de inteles din ce ti-am explicat eu decat in tutorialul de mai sus.
Sper ca ti-am fost de folos, daca mai ai orice alta problema legata de cs-uri sau servere de cs lasa un reply sau contacteaza-ma la id-ul de mess r.cretescu

1 răspuns: