| TheOly a întrebat:

Cum se face un servar de minecraft 24/7 (non-stop)?

Răspuns Câştigător
| Borderline a răspuns:

Ca să-ți faci server non-stop îți trebuie host. (Plătești o firma care se ocupă cu așa ceva.) sau il faci pe Pc`ul tău și nu-l mai deconectezi de la internet/priză.

Și să-ți faci server gratis non-stop nu prea e posibil, decât dacă găsești pe cineva care să țină Pc-ul non-stop și să consume curent aiurea. In fine daca vrei sa cumperi server poti încerca aici:

http://www.multiplaygameservers.com/order/game-server/mc-minecraft/

1 răspuns:
| TheOly explică:

Ms mult
big grin