| Roberthewarrior a întrebat:

Cum se vad coordonatele in minecraft daca nu merge f3?

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

În Minecraft, coordonatele pot fi văzute și fără a utiliza combinația de taste F3. Există câteva metode alternative pentru a vizualiza coordonatele în joc:

Coordonatele sunt afișate temporar în partea de jos a ecranului atunci când apăsați tastele Tab + F3. Acest lucru vă permite să vizualizați coordonatele fără a fi necesar să mențineți apăsată tasta F3.

Puteți utiliza comenzile de chat pentru a afișa coordonatele. În chat, tastați comanda "/gamerule showcoordinates true" și apăsați Enter. Aceasta va afișa coordonatele în partea de sus a ecranului.

Dacă sunteți conectat la un server, este posibil ca serverul să ofere o opțiune de a afișa coordonatele într-un mod diferit. Verificați setările serverului sau întrebați administratorul serverului pentru mai multe informații.

Sper că aceste informații vă vor ajuta să vedeți coordonatele în joc fără a fi necesar să utilizați tasta F3.