| anonim_4396 a întrebat:

Cum sterg un tot cei pe un hard fara sa reinstalez windows ..eu am doua harduri se poate sterge sau doar cu reinstalare windows?

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Click dreapta pe partitia care vrei sa fie stearsa si dai format. Daca ia prea mult timp poti activa quick format dar chiar daca nu se vede ca folder pot ramana "ramasite" acolo.Mai bine dai normal si asteapta.

----Partitia care detine windows-ul nu poate fi formatata.(cred...)

| Wehrmacht a răspuns:

Am uitat sa zic... daca ai un windows pe fiecare hard si e acelasi windows, adica ai mai mult partitii (C, D, E, F...etc) si doua sunt cu windows o poti formata pe una dar cealalta trebuie sa ramana si la mine nu a mers sa o formatez.

Asta e valabil daca de exemplu intrii in C, ai un windows acolo, dai back, intri in E si ai un windows si acolo adica nu te intreaba cand deschizi PC-ul pe ce windows vrei sa intrii.

Asta se intampla cand ai
XP-Vista
Xp-Linux
Xp-windows 7
Windows 7-Vista... etc.

Tot ce am scris de la "de exemplu" pana aici au fost exemple.Nu inseamna ca trebuie sa ai acelasi nume la partitii sau aceleasi windows-uri ca cele spuse mai sus, si combinatiile sunt mai multe.

Daca te-am bagat in ceata spune-mi cum ai tu HDD-urile daca nu reusesti sa le formatezi si cate partitii are fiecare, care sunt(C, D, E..etc) si ce contin(programe, jocuri... sau windows).