| anonim_4396 a întrebat:

Daca am sims 3 downloadat de pe internet si imi cumpar un expansion pack mi-l pot instala pe sims-ul downloadat? Daca da cum pot:as vrea pasii pe rand si expliciti.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Teoretic da.
E destul de simplu. Depinde şi ce expansion pack. Ai cd-urile, sau cd-ul, dvd-ul, mă rog, îl bagi, apare installerul, tot dai next, eventual dacă îţi cere codul îl bagi (în general se află undeva pe cutie, lângă codul de bare, pe lateral, cam pe-acolo), şi se instalează singur happy După ce l-ai instalat, jocul o să-l porneşti cu iconiţa de la expansion pack, nu de la joc.