| hatze a întrebat:

Daca imi iau jocul mafia 2! imi va functiona pe windows vista ultimate? eu cred ca e asemanator cu jocul gta 4 si nu cred ca imi merge! cine are windows vista ULTIMATE si ii merge jocul sa-mi spuna! urgent dau funda!

4 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Eu nu am vista ultimate dar iti spun ca s-ar putea bloca.
Daca ai si cel putin 1, 5 gb ram, pe XP iti mergea perfect.
Funda?happy

| FenderBender a răspuns:

Pai nu e vorba numai de windows ( PS: Nu are de ce sa nu mearga pe Vista happy ) e vorba si de performanta pc`ului tau ( procesor placa video rami cele mai importante happy )

| d4ny3l a răspuns:

Nu conteaza ce windows ai... conteaza ce placa video, procesor si cati rami ai...si un pr are win 7 si ii merge perfecthappy. Succesbig grin

| maryboy98 a răspuns:

Minimum System Requirements
OS: Windows XP/VISTA/7
Processor: Intel Core 2 Duo @ 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 3600+
Memory: 1.5 Gb
Hard Drive: 8 Gb free
Video Memory: 512 Mb
Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 2600
Sound Card: DirectX Compatible
Keyboard
Mouse

Deci da, merge.