| skirlex a întrebat:

Dau funda vreau sa cumpar o placa video si ea necesita alimentare de 6 pini dar surasa mea nu apra si vanzatorul mi-a zis ca imi da un adaptor molex si m-a intrebat daca sursa mea are 2 mufe molex libere cum aflu asta

11 răspunsuri:
| Lapadat_Florin_Tudor_1990 a răspuns:

Pai cauta pe google sa vezi cum arata si apoi poti ruga pe cineva sa iti desfaca sursa si sa vezi! Sper ca ti-am fost de ajutor.

| skirlex explică (pentru Lapadat_Florin_Tudor_1990):

Am aflat deja mersi oricum

| KodrutZ a răspuns:

E vorba de 7950 GT-ul din cealalata intrebare? Ce sursa ai? Nu de alta, dar sa nu patesti vreo bucurie...

| skirlex explică (pentru KodrutZ):

Da are vreo 350 de w dar cu placa asta fac ecva sau nu ca tu te pricepi zim?

| KodrutZ a răspuns (pentru skirlex):

Sincer nu prea faci... mai ales ca astia in curind o sa schimbe motorul grafic si deja se inneaca pe placi bune lansate in 2007-2008. Plus de asta, tare mi-e ca sursa e o chinezarie si risti sa faca bum tot sistemul. Recomandarea mea e sa iei frumos un GTX 750 nou, consuma extrem de putin curent si ofera un nivel ok de performanta. http://www.evomag.ro/......11824.html - uite, la un pret foarte bun si cu bonus fix la WoT :)

| skirlex explică (pentru KodrutZ):

asta ar fi buna hd 4850? daca da cu un procesor 2.8 dual si 3 gb ram asa avea 45 fps? la WOT http://www.okazii.ro/......a144554645

| KodrutZ a răspuns (pentru skirlex):

Nu ti-o tine sursa sau daca o tine nu o sa o faca prea mult... la ce rezolutie joci?

| skirlex explică (pentru KodrutZ):

Pe maxim

| skirlex explică (pentru KodrutZ):

Da hd 4850 ar functiona bine pentru joc?

| KodrutZ a răspuns (pentru skirlex):

RE-Zo-LU-TIE! 1280X1024, 1920X1080, 800X600... asta e rezolutia!
HD 4850 ar functiona bine cu o sursa ca lumea, ar consuma mult curent pentru cit ofera si la update-ul de engine grafic asteptat in cursul anului asta s-ar putea sa constati ca nu mai face fata. Ia frumos un GTX 750 ca nu o sa iti para rau. Eu abia astept sa imi iau un 750 Ti, dar probabil ca asta o sa se intimple peste vreo luna si ceva.

| skirlex explică (pentru KodrutZ):

Bine mersi de sfaturi numai bine!