| AlexDorinel a întrebat:

De ce am doar 150 fps pe fortnite cu tot anti aliasing high, view distance high in rest tot pe low/off, cu gtx 1060, i5 7400,16 gb ram, windows 10? Ce dracu sa fac?

P.S:Nu ziceti sa-mi bag windows 7, fortnite are mai mult suport pentru windows 10.
Componentele nu sunt incalzite tare in timp ce ma joc.Nu inteleg de ce am doar 150 fps

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cate fps "vrei" sa ai? Crezi ca platesti ceva si spui "Vreau 300 fps", nimic mai putin? Incearca diverse drivere, da-i pe high performance, du-te pe setari, optimizeaza jocul, windows-ul, opreste anumite servicii, ia un ssd sa te-ajute, vezi la rami profilul xmp, in ultimul rand da-i un overclock si vezi sa ai un monitor ok pe hdmi 1.4 cel putin sau freesync sa ti se vada si bine (nu-ti creste fps dar imbunatateste performanta vizuala). Altfel, nu prea ai ce sa-i faci.

| Jungkook a răspuns:

Nu stiu cu ce te-ar ajuta mai multe fps-uri. Incearca sa dezactivezi vsync-ul (daca il ai activat) si frame limiter-ul.

| IonelPacifistu a răspuns:

Poti urmarii urmatorul ghid de optimizare chiar daca ai un high-end pc :
https://youtu.be/eZQ2vhui3dU