| raluca4 a întrebat:

De ce unele conturi lady popular sunt banate? Sau nu mai merg?

Răspuns Câştigător
| CiocolataCuAlune a răspuns:

Buna! Conturile sunt banate din mai multe motive. Uite aici toate cazurile in care se aplica banarea:
II. Interdicție și penalizări

1. Înregistrarea multiplă

1.1 Înregistrarea multiplă înseamnă înregistrarea a mai mult de un cont de catre un jucator. Este strict interzis şi sancţiunile pentru încălcarea acestei reguli se aplică indiferent dacă conturile sunt la început sau deja dezvoltate.

1.2. Participanții care folosesc același calculator trebuie să anunțe administratorul la support.ladypopular.com, imediat după înregistrarea a mai mult de un cont.

Jucatorii care nu au anuntat administratorul că folosesc același calculator vor fi pedepsiti.

În timpul jocului pe același calculator jucătorii nu au dreptul să :

*voteze pentru celălalt

*să se dueleze cu celălalt

*să asigure ajutor titluarilor conturilor de pe același calculator

*să particpe în vreo acțiune coordonată cu participanții de pe același calculator împotriva altuia

*înscrierea simultană în mai multe conturi pe același calculator.

1.3 Este, de asemenea, considerata înregistrare multiplă crearea unui cont de pe o alta IP adresa, cu scopul de a srijini in orice mod contul principal, de exemplu prin votare sau provocare.

Nota: Acestea sunt doar câteva exemple de înregistrare multiplă directă sau indirectă.

1.4 Înregistrarea multiplă este pedepsită cu blocarea permanenta a conturilor fără niciun avertisment.
2. Bug-uri și intruziunile jocului:

Este considerat bug un defect sau o greșeală neintenționată în codul produsului, care permite utilizatorului să beneficieze de joc în mod neautorizat și/sau activitate care impiedică echipa de server și/sau software pentru a îndeplini sarcinile stabilite și de așteptat.

2.1 Dacă un jucător gaseste un bug în joc, trebuie neapărat să informeze administratorul.Și pentru nerelătarea acelui bug contul îi va fi blocat fără avertisment.

2.2 Dacă un jucător folosește raportul, dar bug-urile rămân nerezolvate, jucătorul este pedepsit cu o reducere de o jumătate de punct.

2.3 Când direct/intrare intr-un cont străin fără știrea proprietarului de exemplu haking, indirect / interferă cu jocul pe un cont străin / orice acțiune dăunatoare împotriva altui jucător după server, ofensatorul va fi pedepsit cu blocarea contului.

2.4 Intr-o manieră deschisă de a păcăli sistemul într-o actiune deliberată de a strica munca serverului si când incearcă să manipuleze codurile jocului ofensatorul va fi pedepsit cu blocarea contului *.

*Administrația de joc își păstrează dreptul de a solicita despăgubiri în timp, în conformitate cu legislaţia Republicii Bulgaria pentru despăgubiri şi rambursarea cheltuielilor administrative.

3. Bot
Se numesc bot (automat) script-uri în orice formă, care simulează activitatea într-un cont (cum ar fi inclusiv scripturi automate nu intra in joc). Utilizarea oricarui but este strict interzisă şi se pedepseşte prin blocarea contului.

4. Santaj si insulte:

4.1. Orice fel de şantaj şi ameninţări (fizice, în comparaţie cu viaţa virtuală) către jucători, pot duce la blocare a contului limitată sau nelimitată în timp, duc la blocarea contului de la care sunt facute. La discreţia echipei, blocarea se poate aplica și la acces la forum. Când un jucător întreprinde astfel de acțini sancționablie, este pedepsit prin blocarea contului pentru între 5 și48 ore. Recidiva, în aprecierea echipei, poate fi pedepsită cu blocarea contului pe termen nelimitat.

4.2. Insulte:

4.2.1. Insultele de orice fel, indiferent cui i sunt adresate și în cazul în care acestea au fost publicate,de exemplu într-un comentariu pe profilul personal cu nume Leiden și animalul de companie etc., vor fi penalizați în consecință, la primă abatere cu între 5 la 48 de ore, la următoarele-la aprecierea echipei. Numele jignitoare vor fi cenzurate.

4.3. Imagini si avatare:

Imaginile sau avatarele cu încărcătură erotică mare, pornografie, violență, vor fi cenzurate, un ultilizator ce folosește aceste imagini va fi pedepsit în modul descris la secțiunea 1.1 și 1.2.

5. Penalităţi

Sunt subiect de sancționare acțiunile disproporționate jocului descrise în punctele 1, 2, 3,4,5,6 si 7 a acestor reguli și :

5.1. Încercarile de a exercita presiune asupra persoanelor de la consumatori până la membrii echipei de joc cu scopul de a obține orice preferință față de alți jucatori in joc.

5.2. Utilizarea unor tehnici din partea consumatorilor cu scopul de a obține informaţii confidenţiale de la alţi utilizatori, parole, coduri de diferite tipuri, precum şi toate tipurile de informaţii la care nu ar avea acces în mod normal.

5.3. Eludarea regulilor de joc de la un calculator/IP adresă, utilizand software-ul pentru a ascunde adresa de IP a utilizatorului, proxy servere publice deschise si orice alte metode.

5.4. Nume obscene și jignitoare.

5.5. Nume obscene și jignitoare și/sau avatare pe forum sau în joc.

5.6. Insulte şi ameninţări de la utilizatori către echipa de joc, indiferent de tipul, locaţia şi ora la care li se adresează. Echipa îşi rezervă dreptul de a acţiona în mod discreţionar, în abuzul dovedit, informează fără explicaţie sau din cauza oricărei entităţi externe.

5.7. Insulte şi ameninţări de către membrii echipei de joc către utilizatori (vezi secţiunea anterioară). Sancţiunile se aplică absolut la toţi membrii jocului, indiferent de statutul lor de caritate.

*Echipa îşi rezervă dreptul de a aplica pedeapsa fără notificare la fiecare dintre următoarele tipuri găsite la jucători.

Sancțiunile sunt:

*Interdicţie temporară a exprimărilor de opinie în forumul de joc;

* Interdicţie permanentă a exprimărilor de opinie în forumul de joc;

* Interdicţii temporare privind accesul la forumul de la joc;

* Interdicție permanentă a accesului la forum a jocului;

* Interdicţie temporară de utilizare a mesajelor sistemului de joc;

* Interdicţie permanentă cu privire la utilizarea de mesaje sistem de joc;

* Interdicţie temporară de participare la joc;

* Interdicţie permanentă de participare la joc;

* Ştergerea contului de utilizator;

* Conturi multiple dovedite- la dezactivarea tuturor conturilor implicate în ea*

* Blocarea /filtrarea accesului la maşinile implicate în joc.
Sper ca te-am ajutat!