| alexutzzu888 a întrebat:

De unde pot descarca optifine pentru minecraft? nu am cont premium si joc pe versiunea 1.8.8.si daca imi poate explica si cineva care e treaba cu optifine asta primeste funda.in special ce am inteles din el este ca are zoom si asta ma intereseaza mai mult

1 răspuns:
| 35ht35h a răspuns:

Optifine este cv care face minecraftul sa iti mearga putin mai bine (creste cu vreo 5-10 fps :)) ), si ca sa dai zoom apesi C. Uite aici link-ul de optifine pentru 1.8.8 : http://optifine.net/adloadx?f=OptiFine_1.8.8_HD_U_H5.jar pur si simplu apesi acolo unde scrie "download optifine 1.8.8 hd u h5.jar" dupa deschizi fisierul care l-ai descarcat (dai dublu click pe el) si dai install. Daca iti da o eroare, deschizi minecraftul cu versiunea 1.8.8 si apoi il inchizi si apoi instalezi optifine-ul. Bafta!