| gangsteradv1000 a întrebat:

Deci am un laptop cu i5 7200u, geforce 940mx, 4gb ram ddr4 si pe yt si prin review-uri am vazut ca la altii se misca mai bine in jocuri (de ex. am avut lag infernal in gta v, nepiratat cumparat pe niste cd-uri, nu stiu daca era din cauza actualizarilor), aveti idei?

Răspuns Câştigător
| BobocelMihai a răspuns:

Un laptop poate merge greu din mai multe motive.

Hard-ul
Praful acumulat
Supraîncălzire
Etc.

De cât timp îl ai?
Ai folosit un cooler de gaming sau măcar unul normal pe el? Pentru că dacă se supraîncinge nu mai funcţionează bine şi scad drastic FPS-urile

| gangsteradv1000 explică (pentru BobocelMihai):

Azi ma duc sa iau un coolerpad cu 6 ventilatoare cu 2500 rpm, ar ajuta cu ceva? Laptopul il am din vara asta, prin iulie si praf nu cred ca are

| Alexuţ02 a răspuns (pentru gangsteradv1000):

Https://altex.ro/......ATOXID250/

Cred că ăsta e perfect

Un cooler ajută mai mult decât crezi

3 răspunsuri:
| BobocelMihai a răspuns:

Coolerul iti raceste procesorul. Practic tot spatele laptopului si face placa video sa functioneze mai rapid. dar tine cont ca trebuie sa intri si in bios sa setezi placa video la cea mai mare performanta. Maxim de gb si de fps. De obicei laptopurile vin setate la jumatate. Daca placa video are vram 4 gb ei o seteaza la 2 gb vram.