| Gaspar_Irina_1982 a întrebat:

Am cumparat acest laptop http://www.pcgarage.ro/......nux-black/ si vreau sa joc pe el World of Tanks dar are lag. Nu stiu de ce. Acest laptop indeplineste si cerintele recomandate adica ar fi trebuit sa mearge pe high fara probleme. VA ROG AJUTOR! DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Logic că are lag, doar e linux nu windows, la ce te-ai fi așteptat!? rolling on the floor

Linux e un sistem de operare conceput mai mult pentru multimedia, deși încearcă să se adapteze încetul cu încetul diverselor cereri venite de la utilizatori în număr tot mai mare pe acest segment, nu va reuși totuși niciodată să exceleze la capitolul gaming...

Îți recomand să treci pe Windows cât mai repede dacă vrei gaming, Windows 10 având evident cel mai bun suport pentru gaming la momentul actual! Nu-ți recomand versiuni mai vechi de Windows, asta pentru că pe 7 sau 8/8.1 s-ar putea să ai probleme mari de compatibilitate a driverelor la acel procesor din generația a șaptea (Kaby Lake)! ^.^

| Gaspar_Irina_1982 explică (pentru HandaSei):

Are windows 8

| HandaSei a răspuns (pentru Gaspar_Irina_1982):

Păi chiar și așa tot ți-am răspuns deja mai sus... ^.^

Schimbă cu Windows 10! Atât placa video cât și procesorul sunt lansate recent în 2016 și sincer mă cam îndoiesc că Windows 8 e perfect compatibil cu driverele care le conțin cele 2, deci nu le va putea folosi nici pe departe la capacitatea lor maximă!