| MrFunky2 a întrebat:

Deci,de la un timp,cand imi pornesc PC-ul vad ecranul albastru,dar nu scrie nimic,e un albastru asa mai mai lime inchis Si daca vreau sa misc cursorul,nu se misca direct, ci dupa un minut sau asa...si cateodata vad si desktop-ul,dar la fel cu cursorul e de la placa video? Trebuie sa o imping in slot? Ce trebuie sa fac? Dau funda, mersi!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa intrii in BIOS Setup, la pornire.
Daca imaginea se poate citi si functioneaza corect, atunci ai problema cu windows-ul (virusi, reglaje, etc)
Daca nici BIOS setup nu se vede bine, atunci poate fi placa video (dar si alte componente).
Miscarea componentelor in sloturi (fara curent!) ajuta des la asemenea defecte.