| Nspc a întrebat:

Doar cateva intrebari

Ati jucat vreodata jocuri din seria "Assassin`s Creed"? Eu am jucat Assassin's Creed 2 si l-am terminat dar m-i s-a parut destul de greu, mai ales pe la ultimele misiuni. Acum joc Brotherhood si am descoperit(wow) primul joc Assassin`s Creed. Vreau sa stiu ce parere aveti despre acest joc.

Si mai am o intrebare: este vreun site gen www.imbd.com dar sa fie pentru jocuri?

Ce alte jocuri gen Assassin`s Creed stiti? Ma refer la genul "Joc istoric" bazat pe fapte istorice.

Multumesc anticipat :D

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kinus12 a răspuns:

Am jucat jocul Assasin Creed 1, Assasin's Creed Brothehood,si Revelations.
Parerea mea despre joc este : excelenta grafica, aventuri nemaipomenite, lupte scrancene, brutale.+cel bun din serie este (*Brotherhood*)
Gen Assasin's Creed este Prince of Persia(unul dintre jocurile mele favorite), e o serie de 5 jocuri!(eu iti recomand si aia)

| Tom36 a răspuns:

Eu am jucat toate jocurile din seria Assassin's Creed pe PC. Sunt niste jocuri foarte bune, cu o poveste foarte captivanta, daca reusesti sa o intelegi. Am petrecut mult timp pe wiki pentru a intelege jocurile pe deplin.

Cel mai bun mi s-a parut AC2, deoarece a fost o imbunatatire majora fata de primul joc, iar celelalte au adus foarte putin in plus.
Astept cu nerabdare urmatorul joc din serie, Assassin's Creed 3, care apare pe 31 Octombrie.

Site-uri pentru jocuri:
http://www.gamespot.com/
http://www.ign.com/
http://vehq.net/