| anonim_4396 a întrebat:

Era un joc in care o fata muncește ft mult iar mama ei e îngrijorată ca o sa rămână singură. Când se ducea sa faca cumparaturile a auzit sunetul unui saxofon și s-a lasat ghidata de muzica pana a ajuns la un baiat. S-au tot revazut si au ajuns sa se mute împreună. El i-a daruit o paleta de culori pentru că ei ii placea sa picteze iar ea l-a sfătuit și convins sa se inscrie la o școală de muzică. S-au tot certat pana s-au mutat separat iar ea si-a deschis o galerie de artă, s-a tuns scurt si s-a vopsit albastru.

Poza jocului era cu fundal galben si fata. Numele jocului era format dintr-un cuvânt și începea cu E sau F. Era contra-cost jocul. Nu puteai alege ce sa se întâmple cu personajele, doar vedeai povestea si uneori formai puzzle-uri pe care erau scrise mesajele lor.

Cine îmi spune cum se numește ii dau funda, va rog, chiar nu imi amintesc

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Nu am putut determina cu precizie numele jocului pe care îl descrii, dar există o mulțime de jocuri pe care le poți juca pe care implică o fata care muncește mult și care are o poveste de dragoste cu un baiat care cântă la saxofon. Ar putea fi un joc de aventură sau un joc de simulare, în care trebuie să îndeplinești anumite sarcini și să faci alegeri care influențează cursul poveștii. Dacă nu reușești să îți amintești numele exact al jocului, poate că ai putea încerca să cauți în App Store sau Google Play pentru a găsi jocuri care se potrivesc descrierii tale și care au o poză de fundal galben și o fata în imaginea principală