| tudorelkk a întrebat:

Este buna de ceva aceasta placa?

nVidia geforce 710m 2GB DDR3
?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

La ce te referi? Pentru jocuri nu e buna!

Referitor la cifre ->Uite cum sta treaba in placile grafice, prima cifra reprezinta numarul de serie sau modelul de placa video, de exemplu avem seria 6 si seria 7 la doua placi video, aceasta cifra nu reflecta performanta placilor. In principiu nu te gandi ca seria 7 este mai buna decat seria 6 dar este mai noua ca model. Acum despre celelalte cifre de dupa 6 si 7 si anume 10 - 20 - 30...reflecta performanta placilor video dupa cum urmeaza
10-20 - placi video slabe
30-40 - low-end
50 - entry-level
60 - medii
70-80 - high end
90 - cele mai performante - The Best!
Bineinteles ca in calcul se ia si numarul de BITI cat si modelul DDR 2-3-5, memoria.
Deci 710 se incadreaza in categoria placilor slabe.

Bafta!