| whatisthis19 a întrebat:

Fortnite merge si pe laptop?

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Da, merge si pe laptop.

| Evolution a răspuns:

Logic ca merge, merge chiar si pe Android (mobil, tableta etc.)

| HandaSei a răspuns:

Depinde de ce laptop e vorba, dar cred că merge destul de ok cu setările grafice mai pe low cam pe orice...

Ca alternativă, dacă ai laptop doar cu placă video integrată, sau pur și simplu unul prea vechi, dar în schimb ai internet bun (minim 50mb/s), poți să-l joci în cloud, în caz de nu știi ce e ăla joc în cloud, e practic ca și cum te-ai uita la un stream live cu jocul respectiv, doar că de data asta îl poți și controla, asta chiar dacă jocul în sine nu rulează pe pc-ul tău, sunt multe servicii de cloud gaming apărute mai nou, eu unul folosesc Utomik ( https://www.utomik.com/ ) /Poți să-l încerci gratuit 14 zile, după e 7 euro pe lună, zic eu că e destul de modest! /Iar dacă vrei gratuit încearcă să obții un cont de beta tester în " GeForce Now " al celor de la Nvidia, baftă! :)