| JusTLiVe a întrebat:

Hai cu salut TPU la 23:21. Vreau sa va intreb ce windows e mai bun pentru gaming in primul rand si in al doilea vreau sa imi spune-ti daca am un calculator cat de cat bunicel. Procesor : AMD Athlom(tm) 64 X2 Dual Core processor 4000+ 2.10 GHz, GB(Ram):2. 00GB.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu conteaza ce windows ai! Conteaza componentele pc-ului tau!
Nu ai dat destule detalii ca sa putem spune cat de bun e pc-ul tau pentru jocuri!
Trebuie sa zici asa :
-Procesor
-Rami
-Memoria placii video!
Deci, procesorul tau e c-am slab, Ramii sunt OK!
Bafta!

| anonimguy3 a răspuns:

Slab si placa video nu cred ca mai conteaza.
Windowsul cel mai bun pentru gaming pana acum este Windows 7 Ultimate.