| qPuNcT a întrebat:

E vreun mod in care pot juca DayZ fara Arma 2 instalat? Sau daca nu..imi puteti da un joc free2play gen DayZ in afara de Left4Dead si Left4Dead 2? FUNDA + vot la restul raspunsurilor.

2 răspunsuri:
| alincde a răspuns:

Nu poti juca Day Z fara Arma 2 deoarece Day Z e un mod al jocului Arma 2, adica ca un fel de expansion al Arma 2 si nu e free to play deoarece trebuie sa ai Arma 2 instalat pe care-l i-l cumperi. Day Z e momentan in stadiu de Alpha, nu e nici macar in Beta, adica in perioada de testare, e posibil ca atunci cand va fi fully operational, adica nu va mai fi in testare sa trebuiasca cumparat si el.
Ca joc ti-as recomanda Project Zomboid sau ceva similar Arma 2 este Iron fronts: liberation 1944 care e si el un simulator militar destul de reusit dar tot va trebui sa-l cumperi.

| AnimeFan123 a răspuns:

Este un mod pentru MTA:SA