| Coshminel a întrebat:

Hei TPU, m-am gandit sa imi cumpar un Laptop Dell Inspiron 3542 cu procesor Intel Core i3-4030U, 1.90GHz, 4GB, 500GB, nVIDIA GeForce 820M 2GB, Microsoft Windows 8.1, Negru happy
Vreau sa stiu daca por rula jocurile aparute, gen The Sims 4, Gta 5 etc...
Imi pot spune daca este performant, Merge Bine etc.
Fundita

3 răspunsuri:
| Anonimus247 a răspuns:

Nu, cu siguranta Gta 5 nu poate rula pe acel laptop.

| bogdan324 a răspuns:

De ce nu iti cumperi un pc pe piese care stii ca sigur ca rula orice joc pana in 2017 sau mai mult pe detalii decente, care sterge pe jos cu laptop-ul ala.
http://www.mediadot.ro/wishlist/53837/
Este cu 200 de lei mai scump, dar performanta lui este de cel putin 10 ori mai mare, are procesor i5 de ultima generatie, placa video destul de performanta si 8gb ram, sursa este de calitate iar carcasa are un aspect frumos dar de asemenea are si spatiu destul cat sa nu se incurce cablurile prea mult.