| AlexandruGabriel2001 a întrebat:

Hei TPU, ma ajutati vreau sa stiu ce inseamna 'jocuri MMORPG', iar daca stiti raspundeti:*.

2 răspunsuri:
| TheKillerOfKillers a răspuns:

Un joc video de rol online masiv multijucator sau MMORPG (Massively multiplayer online role-playing game), este un joc pentru calculator si apartine genului MMO. Este un joc in care un numar mare de jucatori interactioneaza unul cu altul intr-o lume virtuala. Ca in toate jocurile de tip RPG, jucatorul isi asuma rolul unui caracter fictional (intr-o lume fantastica, de obicei) si preia controlul asupra actiunilor lui. Jocurile MMORPG se disting de cele tip single player sau cele din re? ea prin numarul de jucatori si prin faptul ca lumea persista de-a lungul timpului.

| CrazyRat a răspuns:

Massively multiplayer online role-playing game (MMORPG)

http://en.wikipedia.org/wiki/Mmorpg

Sper ca ai inteles.