| VvladCobianu a întrebat:

Hei vreau si eu un procesor bun pe care sa mearga toate jocurile noi cum ar fi Nfs Hot Pursuit 2010 la un pret acceptabil. Eu ma gandeam la http://www.pro.ro/......80571e6500 Este o alegere buna? P. S Restul performantelor Pc-ului sunt bune

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da e bun dar fi atent la FSB-ul placii de baza care trebuie sa fie ca la procesor 1066 si sa ai socket LGA775 ca si procesorul. In rest, toate bune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai procesorul ala inseamna ca si celalalt merge ca socket. Nu mi-ai spus ce placa e si nu pot spune daca merge si din punct de vedere al FSB-ului.

| VvladCobianu explică:

Eu am acum procesor Intel pentrium dual core e2140 1.6 ghz