| N1trog3n a întrebat:

Heii, salut TPU am probleme cu cs.Cand vreau sa intru, ma scoate din joc si imi scrie mare
Error initializing gl driver, check that the file ' opengl32.dll' exist
Nu stiu ce sa fac, ma ajutati va rog? (Dau funda)
Ps. : Nu am wall-ul bagat in cs big grin

Răspuns Câştigător
| Johander4k a răspuns:

Opengl32.dll e legătura dintre joc si placa video. Setezi pe DirectX dacă nu ai placă video sau drive la placă video.

| N1trog3n explică (pentru Johander4k):

Mersi chiar merge.

2 răspunsuri:
| Adrian926a a răspuns:

In primul rand cumparati-l pe steam si nu o sa ai problema si cred ca problema e de la driveru placii video sau de la directx, fa-ti windows update la drivere