| Dyana14 a întrebat:

HEII! Salutare TPU! Stie cineva cum poti face un portal spre rai in minecraft? Nu stiu sigur daca asa se cheama dar, stiam ca se foloseste glowstone pentru al construi doar ca nu stiu ce trebuie sa pui in el ca sa mearga... Multumosc pentru tot!

Răspuns Câştigător
| BalkkDJ2013 a răspuns:

Spre nether? Si nu se foloseste globstone, se foloseste obsidabil (obsidian) parca.Dar uite un video care sa te ajute spre nether!

Video:http://www.youtube.com/watch?v=HCx3o5y0T6c

Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Rando a răspuns:

Nu exista portal spre Rai in jocul Vanilla(stock), poate daca o exista un mod, si daca vrei sa faci un portal spre Nether(banuiesc ca asta vroiai sa zici) trebuie sa il faci cu Obsidian si dupa aia sa folosesti Flint&Steel pe el.

| marian1328 a răspuns:

Mai exista un portal ala e cel care de duce in ender omoara zece ender mani

| Joker14723 a răspuns:

Nu exista portal spre Rai... exista spre Nether si ala se face din Obsidian cauta pe wiki pentru mai multe detalii