| SnoopDogg12345 a întrebat:

Hello, azi dimineata am terminat placement games, pe League of Legends si am intrat in silver 2. Problema este ca nu-mi arata acel silver frame in jurul campionului cand incep meciul. Nu e o problema f. mare, dar cum o pot rezolva? E un bug? Tre sa joc mai mult?

Răspuns Câştigător
| HiImSinner a răspuns:

Cu toti am fost nobi la randul nostru asa ca nu te simti ofensat.Presupun ca e singurul sezon al tau, si prima data cand joci rank.Ai intrat in silver 2 dar vei pica la fel de repede deoarece nu ai experienta doar pentru B5 asa ca toti cei care au atins lvl 30.mai ai un sezon de jucat pentru a avea skilul unui jucator de silver 2.In fine, noi acum pe lol 30.12. 2015 suntem in presezon ceea ce inseamna ca sezonul numarul 5 s-a terminat de ceva timp.Va reincepe un alt sezon adica sezonul 6 anul viitor.Tu nu ai primit acea rama de silver deoarece cand tu ai intrat in rank sezonul se terminase deja si ramele si iconitele pentru divizi s-au dat deja.Presezonul e o pauza intre sezoane in care jucatori au voie sa joace rank dar nu castiga nimic deoarece in sezonul 6 rankurile se vor reseta.Pentru binele tau sezonul viitor cand se schimba sfatul meu este sa nu te apuci sa joci cele 10 meciuri cum s-a schimbat sezonul ci sa astepti 2-3 luni deoarece foarte multi joaca in perioada aia pentru a atinge rankuri cat mai mari si te va baga halandala daca pot spune asa vei pica direct in Bronze.Deci vei avea rama decat la anul cand se va termina si sezonul 6 bine inteles daca vei avea cel putin rankul Silver V. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Ce a zis hilmsinner este, acea iconita nu se da cand intrii in liga, se da la sfarsitul sezonului. O sa primesti la anul iconita daca ramai in silver, sau poate treci de silver faci mai mare rank si iti da gold sau in ce liga vei fi cand se va termina sezonul.