| anonima2405 a întrebat:

Hey! De ce cand vreau sa instalez Minecraft imi apare ca,, The registry refers to a nonexistent Java Runtime Environment installation or the runtime is corrupted. The system cannot find the path specified. "?
Va rog ajutati-ma! Mai demult ma jucam Minecraft iar acum nu mai stiu ce s-o intamplat... crying

2 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Este eroare de la Java n-are deaface cu minecraft-ul pentru ca el ruleaza pe java!
Iti trebuie ce-l mai nou software java. Recomand: Daca system-ul tau ruleaza cu 64 bit atunci sa downloadezi de pe net java 64bit ca o sa-ti mearga mai bine minecraft-ul! happy Daca iti da iar eroarea atunci are probleme minecraft-ul downloadat.

| Moon4Lord a răspuns:

Am gasit intr-un forum o solutie pentru eroarea aia: try this;
in CMD do: java -version
if it can't get a java version do the below.

1. Right click Computer
2. Click properties
3. Click "Advanced system settings"
4. Click "Environment Variables"
5. Under system variables, find the Path variable
6. Click edit, and append to the end of the value: "; C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin" (in romana: Faceți clic pe editați, și adăugați la sfârșitul valorii: "C: Program \ Files (x86) \ Java \ jre6 \ bin" )
7. Now re-open the command prompt and try again.
Sper ca va merge happy