| Oliveee a întrebat:

Hey lume! De foarte mult timp vreau sa-mi iau o consola de jocuri, dar sunt foarte scumepe... Am auzit, totusi, ca poti sa-ti iei un controller pe care sa-l conectezi la calculator si ca poti sa descarci un program care decripteaza jocurile si astfel, sa joci pe PC. E adevarat? si credeti ca puteti sa-mi dati mai multe detalii? Mersi happy

Răspuns Câştigător
| GabbyMTH a răspuns:

Exista emulatoare pentru jocuri de N64, NES, GBA, PSP, PS1, PS2 si multe altele. poti sa joci si pe tastatura, nu iti trebuie neaparat un controller. eu de aici imi iau jocurile si emulatoarele http://coolrom.com/