| MayaPhoenix a întrebat:

Hey! Nu stiu cum sa pun imagini la profil pe Sweet Flirt. ( stiu unde sa ma duc si sa iau linkul dar nu stiu ce sa fac cu el ) Cine imi poate spune?

2 răspunsuri:
| ღCARMELAღ a răspuns:

Deci mai intai intrii aici: http://www.glitter-graphics.com/ apoi iti alegi categoria apoi poza si sub poza aleasa de tine vei observa doua coduri. Cu optiunea "copy" pe care o dai din maus selectezi "BB cod-ul" apoi dai "paste" tot din maus acolo unde vrei sa o pui.

| Annyya a răspuns:

Iti voi explica eu... desi cam tarziu.
1. Intra pe profilul tau de pe Sweet Flirt.
2. Da click pe "Modifica profilul meu" (o sa gasesti asta sub poza cu domnisoara ta).
3. O sa iti apara 2 casute: Una deasupra careia scrie PROFILUL MEU, iar alta deasupra careia scrie SEMNATURA PE FORUM. Tu trebuie sa scrii ceva in prima casuta pentru a iti face profilul cum vrei.
4. Ca sa adaugi o imagine folosesti bbcod-ul:
[img]URL-ul imaginii dorite[/img]
5. Dupa ce ai introdus asta, dai pe OK.

Cam asta a fost, eu sper ca ai inteles cum se adauga o imagine.
Joc si eu Sweet Flirt, ma numesc Ridiya (ma poti adauga la prieteni daca vrei sa mai vorbim). Daca nu ai inteles, anunta-ma, o sa fac un tutorial cu poze. happy