| SnowMc a întrebat:

Hey, TPU am o intrebare pentru voi...
Dintre procesoarele : i5-760 2, 80Ghz
Amd Phenom II x4 965 3, 4Ghz
Sau i5-650 3,2Ghz
Care credeti ca este cel mai bun din punct de vedere al performantei in gaming? Eu cred ca i5-760 dar nu ma pricep prea bine in ceea ce privesc procesoarele...
Va rog sa imi raspundeti numai daca stiti ce vorbiti (Daca imi spuneti ca ala care are cei mai multi Ghz e cel mai bun, nu va obositi sa mai scrieti...)
Si sa mearga pe placa de baza:[ASRock N68-S] NVIDIA GeForce 7025+nForce 630a
Va multumesc anticipat big grin

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Pai deja daca vrei sa mearga pe placa aia de baza... raspunsul e niciunul. 965-ul are TDP de 125W si placa asta de baza nu suporta asa ceva, iar i5-urile sint Intel, alt socket, alta mincare de peste.
P.S. Placa de baza e o flasneta. Daca vrei gaming, mai bine vinzi tot si iei un G3220+placa de baza noua. Te incadrezi in vreo 500 RON cu doar astea doua. Chit ca nu e quad, e un dual core rece si acceptabil pentru un sistem low-end.