| Minuu a întrebat:

am tastatura de la laptop scrisa in germana si nu gasesc print screenul. Modelul e Acer Aspire 5542G. Vreau sa fac o poza consolei din counter strike, si nu pot face cu snapshot pentru ca e prea sus si cand scriu imi face poza jos...

Răspuns Câştigător
| RobertFHC a răspuns:

Tastatura germana este diferita, adica cum ar veni inlocuita.
De exemplu cand apesi pe "." sa iti dea "]" si tot asa. am avut si eu tastatura din Germania si din franta si ma enervam :-s
Ceea ce trebuie sa faci e sa apesi pe alt buton, care e desigur pentru print, dar poate notat cu "End" / "Del" sau chiar "Ins" si tot asa.

Noroc.

1 răspuns:
| 5Dollar a răspuns:

Decat sa apesi toate tastele si poate mai intri si pe undeva si creezi probleme, iti pot recomanda un program foarte bun de facut screen' http://app.prntscr.com/.