| Tediii11 a întrebat:

:* Aseara mi-am descarcat Metin 2 Earth si imi spune ca trebuie' sa-mi instalez. NET Framework. Cand l-am descarcat mi-a zis ca nu sa instalat corect straight face ce pot sa fac?crying Dau funda.:*

Răspuns Câştigător
| mihai55nmp a răspuns:

Solutia 1happybig grin start>all programs>accesories>system tools>system restore(restabilire sistem)click (restabileste sistemul la un punct anterior yes(da)next next(este scris cu rosu (ca sa se restabileasca la punctul anterior trebuie sa opriti toate programele pentru a avea efect(ps acesta merge si cand ai un virus in pc~50% din cazuri da roade)astempti se va inchide iti va aparea o casuta cum ca aranjeaza fisierele respective sa nu-i dai restart f important isi va da el singur restart astepti ~max 5-10 min depinde de ce programe ai avut si ai instalat etc si iti va aparea cu verde fereastra pc sa restabilit cu succes(cred ca il ai in engleza xp)sau romanahappy2 daca nu merge nici asa instl xp sp3 cu net framework 3 instal windows dl 0happyde preferat xp sp 3 sau sp2 apoi sp3happy

3 răspunsuri:
| Flotzone a răspuns:

NetFramework:http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=17851
Directx:http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35
C++ redistributable 2005:http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=5638
Daca descarci si instalezi toate astea iti garantez ca va merge. Daca e de ajutor poti da o funda. :)

| Flotzone a răspuns (pentru Flotzone):

Inainte de toate astea dezinstaleaza jocul daca mai este si dupa ce instalezi totul de mai sus incepi sa instalezi jocul. Cu placere

| Tediii11 explică (pentru Flotzone):

Multumesc foarte mult :*