| roland2948 a întrebat:

Ce conteaza mai mult la gaming Placa video Sau rami?(Argumentati)Funda!

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Pentru performanta, e important sa ai Ram cat mai multi, si cat mai nou. Eu zic sa te axezi pe inca un GB sau 2GB de rami, DDR3 neaparat. sa'i zici la aia cand cumperi, sa nu ai probleme de compatibilitate

Poti sa-ti dai seama cat cere un joc daca te uiti la system requirements, si o sa vezi ca cer mai mult ram decat vram (memoria la placa video) De ex COD MW3 cere cel putin 3GB ram si o placa video de 256MB cu pixel shader 3. 0

2 răspunsuri:
| TrollHeart a răspuns:

Amandoua! deoarece : daca nu ai placa video: nu iti merge grafica mare si parca te joci mario si ram : fac procesorul sa se miste mai repede prin urmare si jocul nu va merge sacadat. funda? big grin

| roland2948 explică:

Eu am 3 gb ram ddr3 su placa video ati mobility radeon 512 mb, Daca vreau upgrade pe care sal alel(Pt gaming)?