| metal19 a întrebat:

Ce conteaza pentru gaming?
Adica frecventa procesorului, ram sau placa video?

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Pe primul loc placa video, poti sa ai si 8gb ram si procesor i5 ca daca nu ai o placa video buna nu ai ce face, pe al doilea loc procesorul si pe al trailea loc ramul

| metal19 explică (pentru bogdan324):

Si cam procesorul de cat ar trebui sa fie? 2.5 - 3.0 sau mai mult?

| metal19 explică (pentru bogdan324):

Al meu are urmatoarele:
Intel(R) Core 2Duo CPU T7250, 2.00 GHz, 4 GB RAM, 80 GB hard disk
ma gandeam sa cumpar altul...dar vreau sa stiu daca asta e bun pentru gaming.....nu ma prea pricep la asteabig grin

| bogdan324 a răspuns (pentru metal19):

Ar trebui sa iti iei o placa video noua, ca procesoru e bun cat de cat(zic din experiente), dar sa fie una de genu nVIDIA gt 630 sau radeon hd 6570

| exCREMENT a răspuns:

Toate conteaza boss. Fara processor nu merge bine placa fara placa degeaba ai procesor fara ram degeaba ai placa si procesor.

| exCREMENT a răspuns:

Nu prea e bun.ce nu prea ca nu e bun deloc! era super la vremea lui acum e cam dus. uite-te spre ceva amd din propria experienta nu lua Intel ca se incalzeste rau