| Savu_George_1998 a întrebat:

HEY TPU cine ma poate ajuta.Cine joaca LOL (league of legends) si imi pote spune cu ce ajuta divizile si puctele la ranked DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| DDDude a răspuns:

Salut, nu poti spune ca divizile te ajuta cu ceva concret, te ajuta sa vezi unde ar fi nivelul tau si asta e scopul jocului ( sa urci in divizii big grin ).
Cat despre puncte, trebuie sa faci 100 de puncte intr-o divizie ca sa poti trece la calificare unde trebuie sa castigi 2 din 3 meciuri (Ex: Bronz3 -> Bronz2)
sau 3 din 5 (Ex: Bronz1 -> Silver5)

Diviziile: Bronze < Silver < Gold < Platinum < Diamond < Challenger Tier