| KingTheKing a întrebat:

Vreau sa-mi pun un skin la minecraft dar sa fie si online adica sa poata sa-l vada si altii...si mi-a zis un priete un site de unde pot lua skinuri http://mcskinsearch.com...dar nu stiu cum sa dowloadez un skin si sa-l pun ma ajutati? Dau FUNDA!;)

Răspuns Câştigător
| Ady100 a răspuns:

Fii atent cauta pe youtube tutorial despre Mineshafter il bagi dupa intri pe skindex pe google iti alegi ce skin vrei, dai click pe skin, copiezi site-ul skinului(undeva in dreapta jos a paginii scrie Image URL sau ceva de genu) si copiezi linkul skinului pe site-ul mineshafterului si dai Save. Dar ca sa vada si altii skinu tau trebuie ori sa aiba Minecraft cumparat sau sa aiba ca tine mineshafter. Succes!

1 răspuns:
| VaRogAjutor a răspuns:

Nu merge daca nu ai mc cumparat....ar fii o solutie dar e o problema....nu o sa vada nimeni skinu tau dar tu o sa-l vezi si o sa-i vezi pe toti cu skinu tau
Sau cauta p net despre mineshafter.