| SilviaDulcik a răspuns:

Https://altex.ro/......-itx-4g-oc

Aceasta este la fel de performantă ca cea ASUS Expedition O4G, doar că are un singur ventilator și este mai mică.
MSI GAMING X are mai multe moduri, printre care se numără și modul OC care duce procesorul grafic la o frecvență puțin mai mare față de celelalte și frecvența memoriei o urcă cu te miri ce (100MHz).
Dacă dai 150+ lei pentru atâta lucru faci o greșeală mare.

Eu îți recomand ce este mai bun pe piață cu raportul performanță/preț cel mai bun.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Mergi pe MSI, sistemul de racire e mai ok decat pe Asus.

| RaduFlorentin34 a răspuns:

Amandoua sunt bune asa ca E alegerea ta, pentru ca noi te putem ajuta, dar nu stim sigur pentru ca nu suntem experti

| BlaDe12345 a răspuns:

Vezi ca cea de la MSI are nevoie si de alimentare separata.