| Florin9Florin9 a întrebat:

Îmi amintesc de un joc video pe care îl jucam când eram mic, jocul cred că e făcut în jurul anilor 2000, se voia a fi în stilul jocurilor cu samurai/ninja care se luptă cu inamici, puteai controla 4-5 caractere în același timp și să le pui să atace adversarii, unul dintre caractere semăna cu un luptător sumo parcă iar ceilalți arătau ca niște samurai /ninja, în joc te puteai plimba dintr-o încăpere în alta și parcă îmi amintesc că dacă unele caractere controlate de tine mureau ele reînviau după o perioadă în camera de unde a început jocul și le puteai folosi în continuare, jocul lua sfârșit doar când toate caracterele erau moarte simultan, îmi mai amintesc doar că parcă tu vedeai lucrurile de deasupra, nu din lateral cum e la majoritatea jocurilor moderne.

Are cineva vreo idee cum se numea jocul? (poate unii dintre voi își amintesc de jocuri asemănătoare jucate în copilărie)

1 răspuns:
| ReddY25 a răspuns:

Țestoasele Ninja?