| radurusu a întrebat:

Imi da cineva un program de creat jocuri?

Răspuns Câştigător
| Dragos4SAD a răspuns:

Paprik taci. Uite aici game-maker de aici il descarci si ti-l faci tu te uiti cum sa faci jocuri pe google http://www.yoyogames.com/gamemaker/try

5 răspunsuri:
| Paprik a răspuns:

laughing)
Pentru a face un joc iti trebuie si ani de zile.De exemplu snake(rama) e facut in Java.Nu exista programe speciale.Fa o harta pentru cs. happy daca vrei cu valve hammer editor 3.4 sau 3.5 happy
Bafta!

| Paprik a răspuns:

Cu ce zici tu acolo faci joculete pentru copii happy
Jocurie adevarate se fac cu programare nu cu programe pentru lenesi...

| Paprik a răspuns:

Cu ce zici tu acolo faci joculete pentru copii happy
Jocurile adevarate se fac cu programare nu cu programe pentru lenesi...

| radurusu explică:

Pai mas apuca de invatat dar nu stiu de unde sa incep.Am si eu game marcher dar nu merge. Vreau sa fac ceva gen metin2.Asa stiu cum se fac jocuri.Am 1 joc si 2 site-uri. Vreau sa fac ceva mai maret

| SpooJee a răspuns:

Sti ce greu e doar cei mai buni pot...mai bine ia-ti jocuri deja facute de ex:metin2 hammer, metin2 epic, dota(nu-l am dar il vreau)... funda plswinking