| maxpaynelol a întrebat:

Imi merge GTA V pe:
Intel Core 2Duo E7200 2,53Ghz
Palit StormX GTX 750 1GB DDR5 OC 128bit.
3GB Ram DDR2
HDD:SAMSUNG 250GB
Windows 7 Home Premium 32BIT?

4 răspunsuri:
| KLiNK a răspuns:

Poate va intra in el dar o sa mearga sacadat. Foarte sacadat. Core2Duo este un procesor destul de "batranel". Placa video ar fi in stare sa ruleze GTA V dar fara un Quad Core nu faci nimic. Si 3GB RAM nu stiu daca sunt indeajuns. Asa ca @monsterghost2 se insala...nu are cum sa mearga GTA V pe un pc din 2005. E imposibil. Nici o placa decenta din 2008 precum 9800GTX nu poate rula jocul pe High. Dar din 2005...nici nu mai vorbim big grin. Eu zic sa iti iei cel putin un Quad Core si apoi va merge la Medium sau mai mult.

| maxpaynelol explică (pentru KLiNK):

Joc GTA V pe minimum cu 60FPS :X :X

| KLiNK a răspuns (pentru maxpaynelol):

Da...te trage in jos procesorul. Dupa cum am spus mai sus, cu un Quad Core o sa mearga si pe high. 750 este capabila sa duca jocul dar procesorul....nu se descurca decent. Daca ai putea sa iti faci un upgrade la un Core 2 Quad (este in jur de 200ron la mana a doua) ar fi perfect. Si iti garantez ca o sa mearga MULT mai bine.

| monsterghost2 a răspuns:

Chiar marii Gamery au spus ca GTA V nu necesita multa tehnologie, merge si pe unu din 2005 sau mai vechi! Funda?