| Constantin_Nicu_1960 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva niste comenzi de admin pe cs? De exemplu cum sa imi pun adminu cand intru pe server si alte comenzi.

Răspuns Câştigător
| Aggares a răspuns:

A sa te loghezi pe server cu gradul de admin scrii in consola inainte sa intrii in joc numele tau dai enter apoi scrii setinfo _pw
Comenzi admini:
amx_ban
amx_slay
amx_slap
amx_addadmin (litere adica gradul)
amx_chat (mesaj intre admini dar daca esti admin poti folosi si u@mesaj)
amx_cvar asta e pentru gravity accelerate etc.
amx_csay (apare un mesaj pe mijlocul ecranului iar culoarea o scrii in limba engleza)
amx_cvarmenu (meniul pentru cvar-uri ca sa-ti fie mai usor de cat sa tot bagi comenzi in consola)
amx_ff (activeaza sau dezactiveaza friend fire)
amx_gag (durata se estimeaza in secunde iar motivul il pui daca vrei)
amx_help (iti arata toate comenzile disponibile pentru acel grad de admin)
amx_banip (dai ban pe ip)
amx_kick
amx_kickmenu (iti arata meniul de unde poti da kick sau ban mai usor la jucatori)
amx_teammenu (iti arata meniul de unde poti da slay sau slap mai usor la jucatori)
amx_map (schimbi mapa)
amx_voteban (ceilalti jucatori vor vota daca sa-i dea ban acelui jucator ales sau nu)
amx_mapmenu (arata mapele de unde poti alege pentru schimbare, playerii vor vota)
amx_name (ii schimbi numele unui player)
amx_say (afiseaza mesaj tuturor playerilor jos in caht)
amx_showip (afiseaza ip-urile playerilor, este bun cand faci cuiva poze si nu ti le da apoi iese de pe server ca-i iei ip-ul de aici si ii dai ban usor)
amx_unban (dai unban pe un nume sau pe un ip)
amx_ungag (adi ungag unui player)
amx_vote (pui o intrebare cu maxim 4 variante de raspuns iar playerii vor vota, ai grija ca intrebarea sa fie legata prin ceva ex. printr-un punct altfel unele cuvinte din intrebare vor trece la raspunsuri)
amx_votekick (vot pentru ai da cuiva kick)
amx_who (afiseaza playerii si adminii de pe server cu toate inforamtiile despre ei)

Acestea au fost unele dintre multele comenzi.
Toate comenzile se introduc in consola.

Sper ca te-am ajutat, funda?

1 răspuns:
| Constantin_Nicu_1960 explică:

Mersi mult frate!