| NuPrea a întrebat:

Imi puteti explica cum e treaba cu cadrele pe secunda(fps)? De cate cadre pe secunda e nevoie pentru ca sa poti viziona fara probleme un clip? Care sunt diferentele intre 60 si 59.94 fps? Cum pot mari fps-urile? Daca folosesc Adobe premiere pro si o camera video, ca sa maresc fps-urile in Adobe va fi o problema dupa editare? Adica sa mearga sunetul mai repede ca imaginea, ca am mai patit de astea, dar editam cu alt program.

1 răspuns:
| Life4YT a răspuns:

Daca ai o camera care fimeaza in 60 de fps im nu stiu, sa zicem 1080p si in videoeditor exportezi videoul cu tot atatea fps-uri si in 1080p nu e nici o problema.