| AvalohAlyn a întrebat:

In GTA IV cum activez si celelalte rute de autobuz in afara de prima, de la modul Bus Driver?

1 răspuns:
| Tranconoid a răspuns:

Traseul utilizatorului E.
Traseul dvs. va porni de la poziția de autobuz E la depozit și de finisare, unde BusStop conduce un șofer...
Pentru a începe traseul propriu (E) apăsând pe Numpad * (Implicit),
Aceasta va activa configurarea rutei, Mutare în locația în care doriți prima oprire,
Apăsați Numpad 1 pentru a trece prin opriri, Când aveți textul care indică oprirea 1 stați în poziție
ați dori să plasați autobuzul și să vă îndreptați spre direcția în care doriți să vă opriți și apăsați numpad 2,
Va apărea textul care vă informează că poziția busstop a fost setată, următorul loc unde doriți
primul pasager să stea și să se îndrepte spre direcția în care doriți să o înfruntați, apoi apăsați numpad 2, textul se va face
se afișează afișarea Pass1 este setată, acum stați unde doriți pasagerul 2 și faceți același lucru, va apărea textul
vă spun că Pass3 este setat. Acum puteți găsi unde doriți să opriți a doua oprire, apăsați numpad 1 pentru a selecta
a doua oprire și repetați procesul, După ce ați finalizat configurarea rutei, mergeți la fișierul ini și reduceți
toate vectorii BusStop Z, (x, y, Z) de la 1.2 (Numai pasagerul BusStop nu este pasager), puteți să faceți (alt tab) din joc pentru a face acest lucru,
Odată ce ați deschis consola Prin Apăsând tasta @ și tastați: reloadscripts, Pentru a salva o copie a fișierului ini apăsați
numpad 3 în timp ce configurarea rutei este activată (aceasta este doar o copie), dar utilă dacă doriți să păstrați coardele din
traseele tale, Notă. De asemenea, va trebui să schimbați toate coardele pentru ruta dvs. în interiorul folderului de autobuz dacă doriți
pentru a lucra cu ruta failsafes, face acest lucru numai dacă traseul are tendința de a eșua.