| Surrounded a întrebat:

In legaura cu Gta 4 am o problema care ma deranjeaza foarte tare. Acum 3 zile am primit un comp nou si imi merge Gta 4 in reluare. tin sa precizez ca am peste cerintele minime care imi cere jocul iar la un prieten de al meu care are compul mai slab i merge mai bine ca mine. Problema este alta sunt convins ca trebuie sa mearga numa ca atunci cand dau pe auto config imi seteaza la high render si texture quality si restul destul de mari si imi ia 500/1000 usage acolo jos si merge destul de greu... cand setez pe minim tot merge la fel . asta nu inteleg de ce merge la fel si cand dau pe full si cand dau pe minim nicio diferenta la fel de inreluare merge:
Am asa: Procesor: AMD Athlon II X2 260 3.2 MHZ
Placa Video: ATI Radeon HD 5450 1GB
Memory Ram: 4GB

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Placa video poate sa traga putin in jos...dar la cerinte mici ar trebui sa mearga bine!
Cand joci inchide tor.rentul,scoate netul, si inchide antivirusul ...asa eliberezi ramii, si o sa iti mearga mai repede!
De asemenea downloadeaza game booster!
Teoretic ar trebui sa iti mearga macar putin mai bine!
http://www.iobit.com/gamebooster.html

| LowWw a răspuns:

Da, asa cum a zis si Apache, inchide tot baga-ti gamebooster si pare ceva stpid da ai instalat placa video de sunet, etc, poate ai uitat sau mai trebuie sa faci si update la windows si de aia merge incet, parerea mea

| THCC a răspuns:

Instaleaza ultima versiune de gtaIV.

| Surrounded explică (pentru THCC):

Ai putea sa imi trimiti un link cu ultimu Gta si eventual un patch ca sa mearga bine jocul? Multumesc.