| Myr3ll1994 a întrebat:

Intrebare legata de metin: Am omorat pe cineva si acum am gradul agresiv si toata lumea ma ataca, si vreau sa devin din nou cum am fost, adica prietenos sau bun, dar nu stiu ce trebuie sa fac. Am auzit ca pot folosi boaba zen dar nu stiu unde se gaseste. Mai exista si alte modalitai prin care imi pot face grad prietenos sau bun?

9 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Ori ii lasi peaia sa te omoare, ori omori monstrii de lv tau. Asa iti creste gradu la loc.

| L3GENDAR3L a răspuns:

Poti face grad prietenos luptandute cu monstri muuuuuulti sau cu boaba zen ori o cumperi de la altii ori sati pice la orice mob dar iti trebuie noroc! laughing

| L3GENDAR3L a răspuns:

Narcisk el joaca metin2 ro nu privat si in ro nu cumperi de la shop! big grin

| Serbanutzz a răspuns:

Pai
1 dueluri multe
2omori monstri
3boabe zen gasesti la playeri sau cad din cufere
sper ca ti-am fost de folos
funda?

| shhhs a răspuns:

Salut,
Uite aici un articol despre grad pe Metin2:
http://orademetin.blogspot.ro/2012/09/gradul-in-metin2.html

| andrey333 a răspuns:

Pai sunt, mai multe modalitati:
1.Ca sa scapi de gradul agrsiv poti lua bomboane zen dar acertea nu te fac si prietenos etc
2.Prin omorarea mobilor si poti folosi semnul regelui intelept care iti mareste punctele de la grad iti poate pica la pescuit la mobi su il poti cumpara de la playri
3.Mai pot sa te faci si magazin
4. Prin dueluri

| Narcisk a răspuns:

Ma rolling on the floor Tu ai auzit de boabe zen? doamne, le cumperi de la magazinu general... FUNDA.>>Asta e rasp. corectwinking

| Narcisk a răspuns:

Daca joaca pe ro trebuie sa aimba rabdare cu gradu big grin Iti spun modalitati cum sa scapi de grad big grin
1: Faci rost de boabe zen din lazile bosilor
2: Te faci shop dar lucrul asta devine plictisitor
3: Si cel mai bun Omoara monstri//du-te sa cresti>>
FUNDA

| Bobelix a răspuns:

Te faci magazin in Tara de foc, eu am avut un caracter crud si l-am lasat acolo o saptamana parca si acum este prietenos. FUNDA?