| BlackX0 a întrebat:

Intrebare pentru fanii consolelor Nintendo: Credeti ca merita sa cumpar o consola New 3DS XL avand in vedete ca vreau sa joc doar jocuri pokemon ( mai exact Pokemon X; Omega Ruby, Sun si Ultra Sun)? Intreb pentru ca stiu ca s-a anuntat oficial ca nu se vor mai face jocuri pokemon pe 3DS, ci se vor muta pe Switch.
Deja am hotarat ca am sa cumpar si Switch-ul, dar merita sa dau banii si pe 3DS pentru 4 jocuri chiar daca imi doresc extrem de mult sa le joc?

2 răspunsuri:
| Stefancalin1997 a răspuns:

Decat sa dai banii pe un switch mai degraba iti cumperi un ps4 sau xbox one, sincer nu ii prea vad rostul la switch, o consola care se dezmembreaza pana si un ps3 sau xbox 360 e mai rentabil de luat, parerea mea...

| Vladhduhs a răspuns:

Da