| Sfinnx a întrebat:

Intrebare pentru jucatorii de LEAGUE OF LEGENDS! M-am reapucat si eu de joc, dupa o pauza lunga.Sunt incepatoare si as vrea,daca se poate,sa imi dati si mie niste detalii si sfaturi in joc. Spre exemplu : la ce e buna Miss Fortune, despre spelluri,ultimata,damage, etc.Si cel mai mult m-ar interesa la urmatoarele : Katarina, Annie,Sivir, Miss Fortune.
Ce puteti sa imi spuneti despre?

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Bun. Miss Fortune ( MF ) : Este ADC adica Attack Damage Carry deci merge pe bot cu un Support. Trebuie sa farmezi multi minioni cu ea din cauza ca e ADC are rolul Marksman. In min 20 => cam 100 creepi. Bine acum daca esti la inceput nu trebuie sa tii cont de toate astea sunt niste sfaturi pe cand ajungi level mai mare. Spell-uri se ia : Heal si Flash. La inceput nu poti face killuri pentru ca e foarte greu, trebuie sa farmezi non-stop apoi pot veni si kill-urile la urma. Damage destul de bunicel, ultimata nu da asa mult pentru ca totusi cum am mai zis e Attack Damage deci vei da mai mult din Basic Hits nu si din Skill-uri. Cam atat despre ea.
Sivir = exact la fel, acelasi rol, ce ti-am zis despre MF e valabil si la Sivir.

Un build pentru astea : Incepi cu Doran`s Blade si o potiune de viata. Primul item : Bloodthirster. Apoi astea : Statikk Shiv, Hurricane, Infinity Edge, Papuci si poti BOTRK ( Blade of the ruined king ).
Ordinea arata cam asa : Bloodthirster => Papuci => Statikk Shiv => Infinity Edge => Hurricane => Blade of the ruined king.

Despre annie nu stiu, nu prea joc cu ea si nu imi place sa joc cu ea. Stiu doar ca Ultimata spawneaza un ursulet care da foarte mult. E AP adica da mult din Skilluri ( Ability Power ).

Katarina pot spune cea mai OP ( OverPower ) din joc adica cu asta faci cele mai multe killuri. Cand dai Ultimata incearca sa stai pe langa toti adversarii pentru ca daca is toti langa tine le da la toti. Cu E ii prinzi lejer, se teleporteaza la ei. Apoi cand esti langa ei faci Combo : Dai Q apoi W si le ia mult. Acum un build : incepi cu papucii de 325 apoi 4 potiuni de viata.

Build-ul final arata cam asa, cel putin eu asa il fac si am facut si 20/7 + 2 Penta intr-un meci. Acum depinde si cat de bine joci :

Rylai Scepter => Papuci => Rabadon`s Deathcap => Zhonya`s Hourglass => Hextech Gunblade => Lich Bane ( Deathfire Grasp ). Care vrei din alea 2. Daca nu te descurci da-mi add pe EUNE : Pawneer si poate jucam ^^ Funda?